Anna

Ia incearca sa downloadezi, dand click pe atasament

Attachments
cifrele_planse.png 359.66 Kb . 11 Views
Anna

uite am gasit literele separate, cred ca iti sunt de folos si asa

https://latimp.net/forum/thread/24506/alfabetul-pentru-clasa-i-de-afisat-in-clasa-planse-de-descarcat/

Cifrele le-am căutat, de la 1 la 4 le-am găsit în clasă. Le-am avut pe toate, inclusiv zecile.

Alfabetul e pentru clasa I, îl voi folosi mai târziu, planșele captează, sunt atractive. Acum am clasa pregătitoare și planșe adecvate, cu litere de tipar. Am încercat totuși să descarc atașamentele, dar tot o singură imagine cu planșele mici se descarcă, și de pe laptopul din clasă și de pe al meu.

Vă las adresa mea de email: vasi....@gmail.com. Dacă nu e prea mare deranj, v-aș ruga să-mi trimiteți planșele în mail. Oricum, o să le mai caut, deși nu-mi mai amintesc de pe ce site le-am descărcat acum trei ani...

Mulțumesc!

Anna

Buna, sunt trei planșe, și le poți descărca separat, la mine in computer au mers. O sa vorbesc cu colegele mele de la.pregatitoare si-ti fac rost și de planșele cu litere de tipar. 

Eu am clasa a II-a și copiii încă mai întreabă cum se face "h" sau "k" de mână. Le-am pus și eu în clasă pe lângă grupurile de litere sau tabla înmulțirii. Ți.le trimit diseară pe acestea și vorbim despre ce mai ai trebuință. 

Cu drag, duminica frumoasa!