AnnaE
#0

O problema delicata si suparatoare pentru multi dintre noi. Am cautat si am gasit cateva cauze 
dar si cateva remedii adunate de pe la bunica pe care vi le spun si voua. 

Cauze : – dereglare hormonala, imbracatul in blugi,poate fi si de la menopauza precoce,se pot transmite prin act sexual, consum de steroizi, estrogen, testosteron, lipsa de somn, transpiratie 

Tratamente si remedii naturiste : 

Intai si intai pielea trebuie curatata si pentru asta putem folosi o solutie preparata dintr-o lingurita de bicarbonat de sodiu alimentar cu o lingurita de apa, amestecam bine pana se dizolva, apoi ne masam fesele cu miscari circulare blande dar ferme circa 10 minute. 

Nu va alarmati daca pielea va fi putin rosiatica. 

Dupa aceea clatiti cu apa calduta, va tamponati cu un prosop curat, si aplicati MIBAZON, e un unguent pe care il gasiti la farmacia veterinara cu efecte miraculoase in tratarea cosurilor. 

Dupa ce ati aplicat unguentul stati inca 5 minute pana pielea absoarbe crema si imbracati o lenjerie din bumbac. Pe toata perioada tratamentului incercati sa purtati numai haine din bumbac, in etc. Evitati sa purtati 
materiale din poliester. Sa nu uit. Faceti acest tratament 7 zile si daca nu dispar (eu zic ca e exclus sa nu va vindecati in aceasta perioada) faceti pauza 2-3 zile si reincepeti. 

Mai puteti folosi pasta de dinti, urmand acelasi procedeu, de desinfectare apoi aplicati pe cosuri si cu un bandaj deasupra da rezultate imediate. 

Recomandare : NU incercati sa “stoarceti” acele cosuri, va faceti mai mult rau decat bine ele se vindeca mai rapid daca sunt uscate. 

In paralel cu aceste remedii va recomand sa beti ceai de Trei Frati Patati doua cani pe zi neindulcit. Ajuta si la curatarea organismului pe interior.