AnnaE
by on June 13, 2021
115 views

In ziua a treia intra si Romania in cartile campionatului european, dar nu in teren ci doar pune la bataie Arena Nationala, care, acum cred ca e baltoaca din cauza ploii abundente de la Bucuresti.

Avem trei partide din grupele D si C.

Grupa D

Anglia - Crotia ora 16,00

Grupa C

Austria -  Macedonia de Nord (ora 19,00 - Bucuresti)

Olanda - Ucraina (ora 22,00) - Stadionul Johhan Cruijif din Amstderdam

Post in: Sports
1 person likes this.
AnnaE
Primul meci, ora 16,00 - Anglia a câștigat primul meci de la EURO 2020, în fața Croației, scor 1-0. Sterling a decis meciul cu reușita sa din repriza secundă. Anglia - Croatia : 1 - 0..Echipele de start: Anglia: Pickford - Walker, Stones, Mings, Trippier - Phillips, Rice - Sterling (Calvert-Lewin 9... View more
Like June 13, 2021 Edited
AnnaE
MIN. 18 - GOL AUSTRIA: 1-0, LAINER! Fundașul dreapta a fentat elegant ieșirea la ofsaid a nord-macedonenilor și a marcat cu latul, la colțul lung, din centrarea lui Sabitzer. MIN. 29 - GOL MACEDONIA DE NORD: 1-1, PANDEV! Aflat la debut la un Campionat European, mijlocașul, în vârstă de 37 de ani, a... View more
AnnaE
Si ultimul meci pe ziua de astazi Olanda-Ucraina 3-2 Min. 52 - GOL OLANDA: 1-0, Wijnaldum! Noul jucător al celor de la PSG a profitat de o respingere în față a portarului ucrainenilor și a reluat din prima pe jos, în forță, de la marginea careului de 16 metri. Min. 58 - GOL OLANDA: 2-0 Weghorst! Ata... View more
Like June 14, 2021 Edited
AnnaE
Min. 79 - GOL UCRAINA: 2-2, Yaremchuk! Fotbalistul lui Gent a reluat impecabil cu capul, din interiorul careului, după o fază fixă. Ucrainenii au restabilit egalitatea în doar 4 minute. Min. 85 - GOL OLANDA: 3-2, Dumfries! Fundașul dreapta de la PSV Eindhoven a reluat imparabil cu capul, din interi... View more