Ungaria - Franţa (16:00, Budapesta, Grupa F)

Portugalia - Germania (19:00, Munchen, Grupa F)

Spania - Polonia (22:00, Sevilla, Grupa E)

primul meci al zilei

Ungaria și Franța au facut egal, scor 1-1, la Budapesta, în cadrul rundei cu numărul doi din grupa F.

Ungaria: Gulacsi - Botka, Orban, Szalai - Nego, Kleinheisler (Lovrencsics 84), Nagy, Schafer (Cseri 75), Fiola - Ad. Szalai (Nikolic 26), Sallai

Rezerve: Dibusz, Bogdan - Lang, Kecskes, Holender, Varga, Siger, Varga, Schon

Franța: Lloris - Pavard, Varane, Kimpembe, Digne - Pogba (Tolisso 76), Kante, Rabiot (Dembele 57 (Lemar 87)) - Benzema (Giroud 76), Griezmann, Mbappe

Rezerve: Mandanda, Maignan - Lenglet, Sissoko, Hernandez, Dubois, Kounde, Thuram

Minutul 90+5: Final de meci!

Minutul 82: Ocazie mare pentru francezi! Mbappe intră în careu și șutează puternic cu piciorul stâng, dar pe direcția lui Gulacsi, care reușește să respingă.

Minutul 66: GOL Franța! Griezmann restabilește egalitatea, în urma unui contraatac. Mbappe trece de un adversar, pasează în centrul careului, mingea este deviată de Orban și ajunge la atacantul Barcelonei, care reia cu latul în plasa porții lui Gulacsi.

Post in: Sports
Be the first person to like this
AnnaE
Portugalia - Germania, 19:00, Pe Stadionul Allianz din Munchen, selecționata Germaniei promite un meci de poveste, chiar dacă pe hârtie Portugalia e gazdă. Trupa lui Joachim Low nu mai are voie să facă niciun pas greșit, în faza a doua a grupelor de la EURO 2020, dacă vrea să mai rămână în compet... View more
Like June 19, 2021
AnnaE
Spania și Polonia au remizat, scor 1-1, în runda secundă a grupei E de la Euro 2020.Spania a deschis scorul în minutul 25, prin cel mai contestat fotbalist, Alvaro Morata. Vârful care a evoluat stagiunea precedentă la Juventus a marcat din 6 metri, după o pasă ideală a lui Moreno. Spania - Polonia, ... View more