AnnaE
#0

Numele:________________________________                                           Data:____________

 

 

Test de evaluare

 

 

1.Găseşte răspunsul potrivit fiecărei întrebări:

 

 

  1. Completează cu grupul de litere potrivit ( ce, ci , ge, gi):

 

An___la   îşi   fa___    temele.

Tu   mer___    la    con___rt.

La    ___nă   am   mâncat   mi___.

Eu___n   cumpără    covri___ .

 

  1. Eu  spun  una , tu  spui  multe !  

 

            fulg    -   fulgi                  minge  -  ________________          rac   -    _______________

       colac  -____________    cântec  -  ________________         rege   -   ________________ 

 

  1. Desparte în silabe cuvintele:

           arici-________________                                          plăcintă-__________________    

           cifră-________________                                          margine-__________________

           licurici-___________________                                bicicletă-__________________

           ciocănitoare- _________________                           Gigel -___________________

 

  1. Alcătuieşte câte o propoziţie cu fiecare dintre cuvintele: minge, culegi, Cecilia.

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------- -------- - - - -

___________________________________________________________________________________-___________________________________________________________________________________

 

------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------- -----------____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------- -----------  

pentru o vizualizare corecta descarcati atasamentele

Attachments
rebus cenusareasa.doc 78.5 Kb . 78 Views
grupuriledeliterece_ci_ge_gi.doc 300.5 Kb . 60 Views
grupurile de litere.doc 76.5 Kb . 77 Views
grupurile de litere ce (1).doc 267.5 Kb . 88 Views
evaluare.doc 79 Kb . 73 Views
ce ci ge gi fisa.doc 25.5 Kb . 68 Views